Oyuncu His Mercan: ‘Manukyan gençliğini oynamak bana orta yaşıda Hülya Avşar’a hayli yakışır’

amerikali

Yeni Üye
Londrada yaşayan oyuncu His Mercan perşembe günü Yaşar Şenyüz’ün gerşekleştirdiği özel röportajda Manukyan’ın hayatından esinlenerek Patroniçe isimli dijital bir dizi projesi hazırladığını, projenin senaryo yazım kademesin sonuna geldiklerini, üretimci olarak ta Statü sinema ile muahede imzalandıklarını söylemiş oldu.

Patroniçe Kim Olacak?

Emirgan parkında gerçekleşen özel röportajda Evvel Vatan Gazetesi’nden Yaşar Şenyüz’ün sorularını cevaplayan His Mercan söyleşinin sonuna gerçek yeni projeleriniz varmı sorusuna, Manukyan’ın ömründen esinlenerek Patroniçe isimli bir proje hazırladığını ve yıl sonuna gerçek çekimlere başlayacaklarını söylemiş oldu.

Hülya Avşar’ı Kendine Rakipmi Görüyor?

Hülya Avşar’ın da gazetecilere en büyük hayalinin Manukyan’ın hayatını oynamak olduğunu söylemiş olduği hatırlatılıp siz kendinizi Hülya Avşar’a rakip mi görüyorsunuz sorusuna da; “Yok asla o denli bir şey demiyorum. Hülya hanım benim Türkiye’de en çok taktir ettiğim ve hayranlık duyduğum bir isim. Hiç sizin ima ettiğiniz üzere düşünmedim. Ben bu projemi yapımcım olan Statü sinemaya sunduğumda epeyce ilgi gösterdiler. Benim isteğim öykünün kahramanının gençlik yıllarını benim oynamam fakat orta yaşını ve yaşlılığını diğer birilerinin oynaması, şayet Hülya bayanın da sahiden hayali buysa ve birlikte çalışsak ne hoş olur. Artık düşünüyorum da Manukyan’ın gençliğini oynamak bana, orta yaşınıda oynamak Hülya Avşar’a fazlaca yakışır. Ben bu biçimde bir beraberlikten çok keyifli olurum, lakin bu benim yetkimin haricinde olan bişey. Buna karar verecek olan yapımcım olacaktır. Sanırım onların aklında farklı alternatif isimler var lakin keşke Hülya hanım olsa ne hoş olur, ben hayli sevinirdim.” Dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı