Boşanma Avukatlarının Bu Vakte Kadar Karşılaştıkları En Acı Davaları Okuyunca İnsanlıktan Soğuyacaksınız!

amerikali

Yeni Üye
Başınıza gelmiş olsun ya da olmasın, boşanma süreçleri birçok vakit zorlayıcı olabiliyor. aslına bakarsan sıkıntı olan bu süreçte, bir de taraflar berbat insanlarsa işte bu biçimde ortaya çıkan durum daha da makûs… Boşanma avukatları, bu vakte kadar karşılaştıkları en üzücü davaları paylaştı. ????

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/briangalindo…

1. “Müvekkilim karısını aldatırken yakalandı ve bir de ondan boşanmak istedi. Ancak söyleyecek yüreği kendinde bulamadı…

O yüzden benden yapmamı istedi. Bayan onun çocuğunu doğurduktan iki gün daha sonra…’

2. “Müvekkilim köpek için uğraştı durdu ve velayeti o alınca köpeği barınağa bıraktı. Pislik adam…

her neyse ki eski eşine ‘anonim bir not’ yollandı ve o da epeyce geç olmadan gidip köpeği kurtarabildi.’

3. “Şu anda bir boşanma davası için çalışıyorum fakat gördüğüm en tuhaf şey ben bir savcı olarak çalışırken yaşandı…

Çift ayrılmış ve adam konutu terk etmiş. Bayan ise sonraki gün her sabah olduğu üzere işe gitmiş. Bayan akşam meskene geldiğinde adamın tüm eşya ve kıyafetlerini bir kenara bırakarak meskene geldiğini görmüş, ki bu beklediği bir şeymiş. Beklemediği şey ise; adam hanımın eşyalarını tutkalla her yere yapıştırmış.

Televizyonun kumandasını masaya, konut telefonunu yuvasına, koltuk yastıklarını koltuğa yapıştırmış. Bayan polisi arayarak haneye ziyandan şikayet etmiş. Polis meskene geldiğinde konutu incelemiş ve birbirine yapıştırılmış öbür bir sürü şey bulmuşlar.’

4. “Eski sevgilim bir avukattı ve karşılaştığı en üzücü hadise iki tarafın da iki küçük çocukları için arbede ettiği davaydı…

Zira iki ebeveyn de çocukları istemiyordu.’ ????

5. “İki yağ şirketinin varis çocukları için arbede ettiği davada avukat stajyeriydim. İki taraf da karşı tarafın çocuklara duygusal ziyan verdiğini söylüyordu…

hiç bir ebeveyn çalışmıyordu ve aylık 100 bin dolar velayet parası alıyorlardı! Çocuklar 15 ve 12 yaşlarındaydı, aile ise doğduklarından beri birbirlerini dava ediyordu.

Fizikî şiddet yoktu, her bir ebeveyn de çok makul insanlardı lakin çocuklarını sevmek yerine ikisi de birbiriyle savaşmak için tonlarca para harcamayı tercih etti. Avukatlar her ay paralarını almaktan mutluydu, o yüzden hiç bir uzlaşmanın ya da bir mutabakatın ismi bile geçmiyordu.’

6. “İlk boşanmamda, eski eşim yazardı ve avukatı da imzalardı. Eski eşim Yale Hukuk mezunu, barodan ihraç edilmiş ve aile hukukuna dair hiç bir şey bilmeyen bir tanesiydi…

Kendisi ayrıyeten çok narsist ve sosyopat bir tanesiydi, her şeyin onun olmadığını kavrayamazdı. Avukatı, benim avukatımı arayarak birazdan yollayacağı evraklar için özür diledi -o ısrar etmiş- . Belgeyi kendisinin hazırlamadığını, o yüzden ciddiye almamamız gerektiğini söylemiş oldu.

Eski eşimin avukatı bu süreç boyunca avukatımı arayıp bir hayli kere özür diledi. Nihayetinde avukatım, ben ve eski eşimin avukatı bir email zinciri oluşturduk -eski eşim dahil değildi-. Avukatı daima özür diler ve bir adım önde olmam için önlem almamı söylerdi. Zira eski eşim avukatını yok sayıyormuş.’

7. “Evli bir adamın seks emekçisiyle bir alakasının olduğu bir dava vardı. Bayan adamı göğüs estetiği parasını ödemesi için ikna etmiş…

Adam yüklü bir ölçüde bir çek yazmış ve bayan da estetik olmuş. Soruşturmamızda hanımın tıpkı mazeretle üç başka adamdan da para aldığını öğrendik. Boşanmanın akabinde adam bayanla evlendi ve artık öteki erkeklere kelamda estetiğin parasını geri ödüyor.’

8. “Bir boşanma avukatı değilim lakin bu bir aile üyemin başına geldi. İki taraf da mutsuz olduklarını söyleyerek mutabakatlı boşanma sonucu aldılar…

Bu yalnızca tek gelirle yaşayabildiğiniz vakit içinderda yaşandı. Bayan 30 yılı aşkındır mesken hanımlığı yapıyordu ve dört çocuğunu büyütüyordu. Adamsa çocuklarını bayanla bırakarak boşanma taraftarıydı. Lakin, hanımın boşanmadan hiç bir şey almamasını istedi. Bayan meskeni ya da arabayı hak etmiyordu ya da birikimlerden hiç bir hisse alamazdı zira yalnızca adam çalışmıştı.

elbette mahkeme ve boşanma avukatları bunu yanlışsız bulmadı. Adam üç avukat değiştirdi lakin hiç biri adamın istismarcı tavrını desteklemedi. daha sonra adam şayet mahkemelere gelmezse, heyetin kendisi hakkında bir karar veremeyeceğini anlayarak mahkemelere gelmeyi bıraktı. Birinci iki seferde bu işe yaradı. İkinci kere yeni tarih verilmesinin akabinde mahkemenin de sabrı taştı ve adam savunmak için orada olmadığı için her bir mülkü bayana devrettiler.’

9. “Karısının konuttan dışarı atmaya çalıştığı bir müvekkilim vardı. Adam konuttan çıkmamasını, zira geri dönme bahtının bu biçimde fazlaca az olacağını söylemiş oldum…

Karısına ileti atarak konutta kalacağını söylemiş oldu. Bayan ise adama bir sesli ileti bırakarak, şayet konuttan yakında çıkmazsa tüm hıncını çocuklardan çıkaracağını ve onlara da annenin bu biçimde sonlu olduğunu zira babanın bir türlü gitmediğini anlatacağını söylemiş oldu.’

10. “senelerdır aile hukukunun ortasındayım ancak sözün tam manasıyla berbat olan o iki insanı unutamıyorum…

Bir tanesi sonluydu zira karşı taraf askeri kuvvetleri emekliliğini beklemeden bırakacaktı bu biçimdece karşı taraf hiç bir şey alamayacaktı (ve o da alamayacaktı). Bir vakit içinder sevdiğiniz insanın canını yakmak için kendinize ziyan verdiğini düşünün. Oburu ise çocuğun velayetini istemiyordu fakat nafaka ödemeyi de istemiyordu. O yüzden velayet için kedi köpek üzere savaştılar.’

11. “Eski eş öbür bir ülkeye taşındı. Oradaki yargıç yakın bir aile arkadaşlarıydı ve her şeyi vardı…

Teknik olarak ülkeyi terk etmedilk evvel çocuklarını kaçırdı, lakin kimse yargıca karşı savaşmak istemiyordu. Baba hiç bir şey alamadı. hiç bir ziyaret hakkı yok. Nafaka ödüyor. Anneleri tarafınca kendinden uzaklaştırılan çocuklarını hiç görmüyor ve çocuklar da artık onu görmek istemiyor.’

12. “Avukat değilim, ancak babam boşanırken anneme pek tuhaf bir mutabakat önerdi. O kardeşimin velayetini alacaktı…

ve annem de benim velayetimi büsbütün alacaktı. Zira her bir ebeveynin bir çocuğu tutması adil olanmış. 50-50. Bunu anneme bildiri atarak önerdi ve bizde de hala ekran imgeleri var. Annem ise geri ileti olarak ‘Sen kafayı mı yedin?’ yazdı.’